Чи видаємо ми сертифікат кошторисника?
Існує невелика плутанина понять. Навчальні центри, що готують фахівців, можуть видавати сертифікат або свідоцтво про проходження програми за обраним напрямком. Тобто цей документ підтверджує, що людина прослухала курс «Кошторисна справа + АВК5» і отримала знання за обраним фахом.
На відміну від цього, кваліфікаційний сертифікат кошторисника – це документ, що видається єдиною організацією, гільдією проектувальників України після проходження атестації. Обов’язковими вимогами для проходження атестації є наявність вищої освіти за даним напрямком та стаж роботи за спеціальністю не менше 3 років. У разі відсутності будівельної освіти, здобувач потрібен мати стаж в будівництві не менше 7 років. Для отримання такого сертифікату, кандидат подає заяву, документи про підтвердження досвіду роботи та здає екзамен, що перевіряється спеціальною комісією.
Якщо звернутись до офіційних джерел, листом Мінрегіону України від 26.06.2012 №7/17-10476 дається наступне пояснення:
«Відповідно до статті 19 Закону України «Про архітектурну діяльність» виконання проектних робіт по створенню об’єктів архітектури не потребує наявності у фахівців відповідного кваліфікаційного сертифіката у разі здійснення фахівцями проектних робіт під керівництвом архітектора чи іншого фахівця, який має кваліфікаційний сертифікат на виконання робіт відповідного профілю.
Разом з тим, у разі виконання проектної документації на капітальний чи поточний ремонти, що передбачається здійснити за рахунок державних коштів за спрощеною документацією, основними складовими якої є дефектний акт та кошторис, наявність у інженера-кошторисника відповідного кваліфікаційного сертифікату є обов’язковою умовою».
Отже, підсумовуючі вищевказане, сертифікат або свідоцтво навчального центру підтверджує проходження курсів за визначеною програмою та отриманих знань, яких достатньо для самостійної праці. А кваліфікаційний сертифікат кошторисника підтверджує досвід та знання фахівця.
Питання та відповіді
Кожен слухач може вибрати для занять будь-яку з 3-х наших філій (біля метро) по Києву.
Очно (у навчальному центрі); онлайн (Live-заняття з викладачем за допомогою Skype, Teamviewer чи інших програм); корпоративно (для підприємств) чи дистанційно (на основі відео-уроків). Заняття можуть відбуватися як у групах, і індивідуально.
Очно - кожен слухач (у групі або індивідуально) отримує сертифікат за умови проходження мінімум 90% обсягу заявленої програми;
Онлайн - для отримання сертифіката після закінчення навчання необхідно успішно виконати підсумкове завдання.
Кожен бажаючий може відвідати пробне заняття групи, щоб зрозуміти чи відповідає курс очікуванням.
Навчальний центр "ДАНКО" успішно працює на ринку бізнес-освіти з 1996 р. та зарекомендував себе як надійний донор професійних кадрів.